Uzay Terapi - Denge Egzersiz Sistemi

 • Kod: UZAY TERAPI
  Üretici Firma: Rame Sağlıklı Yaşam ve Rehabilitasyon Ürünleri
  Türkiye Distribütörü Firma: Rame Sağlıklı Yaşam ve Rehabilitasyon Ürünleri


  Ürün Bilgisi:

  • Kullanıcıya göre boy ayarlanabilir.
  • Alt ve üst tarafta bulunan tutunma barları ile hem daha güvenli hem de kullanıcıya göre ayarlanabilir.
  • 4 adet sarhoş tekerlek, arka 2 tekerlek frenli ve sabitlenebilir özellikli, hafif şase, kişiye özel skolyoz destekli sling ve emekleme slingi mevcuttur.

  Kullanım Alanı:

  Denge Egzersiz Sistemleri /Uzay Terapi, hem ayakta durma sehpası, hem de biofeedback kontrolü olan bir denge egzersiz ve aktivite sistemidir.
  Bu aparatla aynı zamanda başlangıç düzeyi adım egzersizleri de çalışılabilmektedir. Ayakta duramayan bir hastayı hiçbir güç kullanmadan ayağa kaldırabilen Uzay Terapi, bütün dinamik denge egzersizlerinin kontrollü bir şekilde yapılmasını ve günlük aktivitelerle sosyal paylaşımın artmasını sağlar.

  RAME tarafından piyasadaki uzay terapi ürünlerinin kafes sisteminde olmasının yarattığı dezavantajları minimuma indirebilmek için tasarlanan bu ürün, hem alandan tasarruf sağlıyor, hem de evde egzersiz imkanı sunuyor.

  Endikasyonlar:

  • Parapleji / Tetrapleji
  • Multiple skleroz
  • Hemipleji
  • Musküler hastalıklar
  • Geriatrik rehabilitasyon

  Uzay Terapi Kurulum Videosu için tıklayınız.

 • Paylaş:

Friedreich Ataksisi (FA) için Uzay Terapisi ile tedavi

Tüm dünyada ve ülkemizde engelli çocukların maksimum fonksiyonel düzeye ulaşmaları, en üst düzeyde günlük yaşam aktivitelerinde başarılı olmaları, sağlıklı ve mutlu olmaları için biz fizyoterapistler, özel eğitimciler, çocuk gelişim uzmanları ve psikologlar birçok farklı rehabilitasyon ve eğitim yöntemleri üzerinde çalışmalar yapmaktadırlar.

Temel amaç engeli çocukların yaşam kalitelini arttırmak, fonksiyonel ve motor becerilerini yaşıtlarına yakın bir düzeye gelmelerini sağlamak, gelişimlerini olumsuz yönde etkileyen komplikasyonları ortadan kaldırmaktır.

Tüm akademisyenler ve bizler engelli çocuğun rehabilitasyonda ve eğitimde belirlediğimiz temel hedeflere ulaşmak için bir çok yöntemlerin birlikte kullanıldığı multidisipliner yaklaşımları benimsemekteyiz.

Çünkü Özel bir uzay kıyafeti Dünya'ya spastik engelli çocuklar için geri döndü ve Amerika'dan sonra şimdi Türkiye'de… TheraSuit isimli bu kıyafetin ilk hali, özellikle Sovyet uzay programıyla kozmonotların uzayda yerçekiminin etkisini yok etmek ve uzun süreli uzay uçuşlarında kas tonuslarını korumaları için dizayn edilmişti…

Ukraynalı engelli annesinin geliştirdiği, Türkiye'de de 2 yıldan beri kullanılan terapi, yürüme zorluğu çeken engellilerin beden dengesini sağlamaları ve adım atmalarını kolaylaştırıyor. Terapi, engellinin 1 yıl boyunca her gün fizik tedaviden aldığı sonucu 8 hafta gibi bir sürede tamamlamasını sağlıyor. Fizyoterapist Abdulkerim Değirmenci, "Terapi, engellilerin hem yürüme hem de denge fazında, uzaysal algılamalarında, merkezi sinir sistemlerinin gelişmesinde ve spasitelerinin gevşemesinde inanılmaz derecede fayda sağlıyor" dedi. Özellikle Beyin Felçli-SP çocuklarla, yürüme zorluğu çeken engellilerin beden dengesini sağlamalarına da yardımcı olan terapi sayesinde, engelliler doğru adımlar atabiliyorlar. Özel bir kıyafetle, kafeste yapılan egzersizlerden oluşan uzay terapisi ile hastalar zorlanmadan hareketlerini yapabiliyor.

Yararları Nedir?

#cocuktekerleklisandalye #cocukengelliarabasi #cocukengellipuseti #serabralpalsitekerleklisandalye #sptekerleklisandalye #engellibebekarabasi #engellicocuksaglik